Спартак (Москва) е на крачка от титлата в Русия. В мач от 23-ия кръг Ивелин Попов и отборът му победиха Зенит с 2:1 и увеличиха аванса си пред ЦСКА (Москва) и петербургци съответно с 10 и 11 точки в челото.

Спартак има 54 пункта, 7 кръга преди края.

Попов започна титуляр за спартаковци и остана на терена до 74-ата минута, когато бе сменен от Мелгарехо.

Ивелин Попов мечтае за класиране на Мондиал 2018

Попето: Много искам да стигнем до финалите на Мондиал 2018

"Видя се, че холандците са ни напълно по силите"

Спартак откри с гол на холандеца Куинси Промес в 22-ата минута, оползотворил пас на Денис Глушаков.

В 66-ата минута централният нападател на Зенит Артьом Дзюба с обръщане успя да порази вратата на Спартак и изравни резултата - 1:1.

В Русия: Георги Миланов и Ивелин Попов са сред петимата най-добри в първенството

Наредиха българските национали сред най-силните халфове

Победният гол за Спартак падна 10 минути преди края. Промес елегантно се освободи от двама и подаде към Самедов, който не пропусна ситуацията - 2:1 и решителна крачка към титлата за Спартак.