Кубан (Краснодар) спечели важна победа в руската Висша лига, надвивайки с 3:2 Криля Советов (Самара) в среща от 26-ия кръг.

Българският защитник Ивайло Петков донесе победата на Кубан с точно изпълнена дузпа в 68-ата минута, отсъдена заради нарушение срещу Тлисов.

Петков и бившият защитник на Литекс Джемал Берберович играха пълни 90 минути. Босненецът можеше да вкара в 36-ата минута, но вратарят на гостите Лобос спаси топовният му удар.

Гостите излязоха напред в 22-ата минута с гол на Топич, но в 42-ата Тлисов изравни. След това играчите от Краснодар поведоха с попадението на Кузмичев в 64-ата минута, а четири по-късно Петков от дузпа направи 3:1.

Крайното 3:2 фиксира Медведев в последните секунди.

След този резултат Кубан събра 28 точки и се изкачи на 14-о място, като на 15-ото слезе прекият им конкурент от Криля Советов с 26.

Сатурн (Раменское) се наложи с 2:1 над Динамо (Москва) в друга среща от кръга, а българският национал Цветан Генков влезе в последните 5 минути за московчани.

Тримата българи Георги Пеев, Захари Сираков и Мартин Кушев записаха пълни 90 минути за Амкар (Перм) при гостуването на Химки, което техният тим загуби с 0:1.

Единственото попадение вкара Евгений Широков в 48-ата минута. След мача наставникът на домакините Славолюб Муслин заяви, че неговите футболисти няма да имат проблеми с оставането си във Висшата лига.