Българският национал Димитър Иванков вкара втория гол за Кайзериспор, който в победи с 3:0 като гост на Анкараспор в мач от 23-ия кръг на турската Суперлига.

Гьокхан Юнал даде аванс на „жълто-червените" още в 1-ата минута. В 36-ата минута Иванков реализира дузпата, която бе отсъдена за нарушение на Емре Ашък срещу Кангеле. Последното попадение в мача бе дело на Мехмед Топуз в последната минута.

За играта си Иванков получи три звезди за изявите си. Кайзериспор запази петата си позиция в класирането с 44 точки.

Това е 31-и гол в кариерата на българския вратар. По този начин Иванков излезе еднолично на пето място в класацията на вратарите голмайстори.

Българинът до сега делеше позицията си с перуанеца Джони Вегас, а лидер в ранглистата е бразилеца Рожерио Сени с 78 попадения.

Другият българин в турското първенство Иван Цветков започна титуляр и игра 66 минути за Сивасспор при равенството 0:0 у дома срещу Ризеспор.

За изявите си на терена Цветков бе оценен с две звезди, а в 66-ата минута на неговото място в игра се появи Девран.

С постигнатото реми Сивасспор набра 48 точки, но не успя да измести Бешикташ от 3-ото място. „Черните орли" са само с точка преди отбора на Иван Цветков.