Димитър Иванков пази едно полувреме за Бурсаспор в контролата на отбора с Денизлиспор, която се игра в курорта Испарта и завърши 1:1. Колумбиецът Габриел Сунига откри за Бурсаспор в 26-ата минута, а през второто полувреме Джанер изравни.

Едно полувреме игра и Асен Караславов за германския Гройтер Фюрт при проверката срещу аматьорите от Щаделн, спечелена с 5:0. Бившият играч на Славия излезе през първата част, а Марино Билисков, който го замени, отбеляза четвъртото попадение в мача.

Атанас Курдов не игра за Байер (Леверкузен) в минитурнира срещу швейцарския Вил и полския ГКС Белхатов. "Аспирините" спечелиха турнирчето, в което всеки мач беше от по 45 минути, като най-напред биха поляците с 2:1, а след това и швейцарските домакини с 1:0.

Воденият от Павел Дочев германски третодивизионен Падерборн завърши направно 1:1 с турския първенец Галатасарай. Баръш откри за турците в 18-ата минута, а Кумбела изравни за отбора на Павел Дочев в 65-ата минута. Старши треньорът на Галатасарай Михаел Скибе пусна в игра основно резерви, но в събота срещу Локомотив (София) вероятно ще даде шанс да поиграят и на основните си състезатели.