Българският полузащитник Иван Русев отново заби победното попадение за Диагорас в първенството на гръцката втора дивизия. В срещата от 31-ия кръг Диагорас се наложи с 2:1 над Трасивулос, въпреки че изоставаше 0:1 до почивката.

Пет минути след началото на второто полувреме обаче Бакомитрос изравни, а в 72-ата минута Русев направи 2:1 с тупалка от дъгата, като топката се отби в горната греда и спря в мрежата.

Българският халф получи оценка 7,5 за представянето си през цялата среща. 10 минути преди края на мача той подаде на Спарталис, чийто удар обаче срещна страничната греда.

Тази победа увеличи актива на Диагорас на 44 точки и сега те заемат 6-о място, което дава право на участие в плейоф за промоция в елита. Три кръга преди края на първенството стана ясен един от двата сигурни нови членове на Етники категория- това е Олимпиакос (Волос). Две точки в оставащите три кръга трябва да спечели Керкира, за да си гарантира другото свободно място.