Вердер (Бремен) се съвзе след двете поредни загуби от Хамбургер ШФ и Динамо (Дрезден). Днес тимът на Маркус Анфанг разгроми с 3:0 Хайденхайм и се изкачи на 6-о място в класирането на Втора Бундеслига.

Българският халф Илия Груев за втори пореден път беше титуляр. Младежкият ни национал остана на терена през всичките 90 минути.

Вердер не успя да вкара гол преди почивката, но през второто полувреме набързо отказа гостите. Резултата откри Марко Фридъл в 50-ата минута, а в 52-ата се разписа и Марвин Дукш, който подаде за първия гол. В 54-ата минута попадение на Тим Клайндийнст от Хайденхайм беше отменено заради засада, а десет минути по-късно Денис Томала си заби автогол.

Вердер събра 14 точки и настигна Падерборн, Хамбургер и Нюрнберг, като изостава само на 3 точки от водача Ян Регенсбург. В следващия кръг отборът на Груев ще гостува на Дармщат.