Младежкият национал на България Илия Груев-младши сложи началото на изключително важна победа на своя Вердер с 4:1 над Шалке 04 като гост, която изкачи тима на върха във Втора Бундеслига. Така тимът от Бремен направи голяма крачка към завръща в германския елит.

В дербито от 31-вия кръг между първия и втория синът на Илия Груев беше точен с глава още в 9-ата минута, довкарвайки след спасяване на вратаря.

Арсенал - Манчестър Юнайтед 3:1

Топ 4 става мираж за Юнайтед, Арсенал разби "червените дяволи" на "Емирейтс"

Бруно Фернандеш изпорти дузпа при резултат 2:1

Още до почивката Никлас Фюлкруг (26") удвои, а скоро след паузата Вердер докара нещата до 4:0 след две попадения на Марвин Дукш (51", 53").

21-годишният Груев беше заменен в 79-ата минута, а две минути преди края Зимон Тероде реализира единствения гол за Шалке.

До края на сезона във Втора Бундеслига остават три кръга. Директно в Първа Бундеслига влизат първите два тима в крайното класиране, а третият отива на бараж срещу 16-ия от елита.