Реномираният германски гранд - Вердер (Бремен) продължава да разочарова с изявите си във Втора Бундеслига. В двубой от третия кръг "бременските музиканти" паднаха с 1:4, насред своя "Везерщадион", от Падерборн.

Българският талант Илия Груев остана неизползвана резерва за домакините.

Така "зелените" се сринаха до 11-то място във временното класиране. Преди началото на кампанията от клуба афишираха амбиция за моментално завръщане в елита.

Мартин Минчев се появи от скамейката при равенство на Спарта (Прага)

Грандът не успя да победи Бохемианс

Феликс Палет откри резултата за успеха на Падерборн в 9-ата минута, след като засече центриране отляво и с глава наказа вратаря на домакините. В 17-ата минута отново Палет се разписа и удвои преднината на гостуващия тим.

В 36-ата минута преднината на Падерборн стана класическа, след като Свен Михел елиминира съпротивата на вратаря и се разписа.

През втората част двата тима си вкараха по веднъж. Първо в 52-ата минута Никлас Шмид се разписа за 1:3, но гостите реагираха светкавично и с попадение на капитана Шаленберг, който се разписа с глава и оформи крайния резултат.