Аполон (Лимасол) не срещна затруднения в домакинството си на Акритас (Хлорака) от 11-ия кръг на първенството на Кипър. Шампионите спечелиха с 2:0, макар да играха с човек по-малко от 38-ата минута, когато Ресио получи директен червен картон.

Българинът Илиан Илиев-младши се появи на терена през второто полувреме в 64-тата минута на мястото на Басел Жради, а в края на мача си изкара жълт картон.

Именно Жради откри резултата за Аполон от дузпа в 27-ата минута, а само две по-късно Йоанис Питас удвои.

С тази победа Апоел се намира на 5-ата позиция в класирането с 19 точки. Акритас остава на дъното с 4 точки. Водач е Пафос с 29 точки.