Отборът на Урал, воден от бившия наставник на Славия, Александър Тарханов направи 1:1 при гостуването си на Амкар и отново излезе на 4-о място в класирането на Премиер лигата, измествайки от него шампиона Спартак (Москва).

Николай Димитров беше титуляр за тима от Екатеринбург и остана на терена през всичките 90 минути, а капитанът на Амкар - Петър Занев пропусна уралското дерби заради контузия. Домакините първи стигнаха до гол чрез Михаил Сиваков от дузпа в 22-ата минута, но малко след почивката Алексей Евсеев изравни. Това е трето поредно равенство за Амкар и 6-и пореден мач без загуба.

В тази серия отборът на Гаджи Гаджиев допусна във вратата си само един гол - този на Евсеев днес.

Амкар е на 3 точки над опасната зона, а в следващия кръг приема Анжи. На Урал предстои домакинство на Динамо (Москва).

Хичо: Попето ми каза, че ще дойде при мен в Урал