Димитър Димитров започна с успех престоя си в казахстанския Иртиш (Павлодар).

Българският треньор и неговият нов тим се наложиха в среща от 15-ия кръг на местната Премиер-лига с 1:0 на собствен терен над Жетису (Талдъкурган).

Единственото попадение вкара Константин Дудченко в 12-ата минута с глава. Дудченко беше най-съобразителен при центриране от дясно и се възползва от това, че нямаше защитник край него.

До края на първото полувреме футболистите на Иртиш контролираха събитията на терена, но не успяха да стигнат до втори гол. След началото на втората част гостите опитаха няколко атаки, но така и не затрудниха сериозно вратаря-ветеран на домакините Давид Лория.

Така Херо и неговият асистент Петър Колев стартираха с победа, а тя увеличи актива на тима на 15 точки, които ги нареждат 9-и. Жетису е на 11-о място със 7 точки.

За Димитров и неговите футболисти обаче ще бъде трудно да се преборят за участие в шампионския плейоф, защото 7 кръга преди края на редовния сезон изостават със 7 точки.

По-късно днес воденият от Станимир Стоилов ФК Астана гостува на Актобе в дербито на кръга. Актобе е начело в класирането с 32 точки, с 6 пред отбора на Стоилов.