Димитър Димитров-Херо направи неофициален дебют начело на руския Амкар (Перм) със загуба 0:2 от втородивизионния германски отбор Кикерс Офенбах в контролна среща в Анталия, част от подготовката за новия сезон.

От българските играчи на Амкар участие в мача взе само Георги Пеев, който се появи през второто полувреме на мястото на Афанасиев, а в 81-а минута получи червен картон за оспорване на съдийско решение. Пеев остави своя отбор с девет души, след като преди това в 35-а минута бе изгонен и Михаил Киртава.

На полувремето треньорският щаб на Амкар опита да уговори с германците да бъде пуснат друг играч на мястото на изгонения Киртава, предвид приятелския характер на срещата, но от Кикерс не се съгласиха и Амкар игра в намален състав.

И двата гола за германците паднаха след дузпи. В 60-а минута съдията видя игра с ръка в полето на Амкар, а в 67-а минута отсъди втори 11-метров наказателен удар за нарушение на Юрий Лебедев.