Ново равенство регистрира отборът на Гройтер Фюрт в срещата от 21-ия кръг на Втора Бундеслига.

Мачът срещу Кьолн на собствен терен завърши 2:2, а българският защитник Асен Караславов игра пълни 90 минути на добро ниво.

Това равенство изкачи отбора на бившия капитан на Славия на 2-о място в класирането с 37 точки. Начело е Борусия (Мьонхенгладбах), която постигна първа пролетна победа - 2:0 срещу Ерцгебирге (Ауе), с 41 точки. Третото място е за Майнц'05 и Кьолн, които си го поделят с по 36 точки.

Още в 4-ата минута Мауерсбергер от състава на домакините си вкара автогол, а 10 минути по-късно Кьолн удвои аванса си от дузпа. Точен от бялата точка беше Хелмес, който реализира при маркирано нарушение на Буркхард срещу Бройх.

В 25-ата минута обаче баварците от Фюрт върнаха едно попадение чрез Ланих, който се разписа след пас на бразилеца Сидимар. Крайното 2:2 фиксира
Щефан Райзингер пет минути преди края срещата, след като с десния крак прати трудна топка в мрежата на колумбийския ветеран Фарид Мондрагон.