Георги Пеев донесе победата на Амкар (Перм) с 1:0 като гост на московския Локомотив в мач от 12-ия кръг на руското първенство. В 56-ата минута гостите от Перм проведоха бърза атака, при която Мартин Кушев центрира, а Пеев с едно докосване прониза италианския вратар Пелицоли. Пеев, Кушев и Захари Сираков започнаха като титуляри, като Кушев бе заменен в 87-ата минута от Черенчиков.

Александър Младенов игра едва 12 минути за Том при загубата с 1:5 от шампиона Зенит. Големият син на Стойчо Младенов бе изнесен извън терена в 8-ата минута след сблъсък с Денисов, а четири минути по-късно бе заменен от Мичков, който пък вкара почетното попадение за Том от дузпа в 26-ата минута. С по два гола за Зенит се отчетоха капитана Тимошчук и Файзулин, а веднъж се разписа Роман Широков.

Цветан Генков игра едва 1 минута за Динамо при победата с 2:0 над ЦСКА в московското дерби. Семшов и Колодин от дузпа донесоха успеха на динамовци. Генков се появи на терена в 89-ата минута като тактическа смяна на мястото на звездата Александър Кержаков.