Георги Минчев игра едно полувреме за Ауда при домакинското поражение с 0:3 от Тукумс 2000 в среща от 8-ия кръг на латвийската Суперлига.

Българският нападател влезе на почивката, заменяйки Данилс Улимбасевс, но не успя да се разпише и още няма гол от началото на сезона.

Ауда създаде много повече положения, но гостите бяха убийствено ефективни при малкото си опасни атаки. Те поведоха с попадение на Робертс Мелкис в 44-ата минута, в 51-ата Фаустас Степонавичюс удвои, а в 64-ата Кристапс Пузановс реши всичко в двубоя.

В другите мачове днес Валмиера, се наложи с 2:0 над Йелгава, а РФС победи с 2:1 Супер Нова и оглавява класирането с актив от 18 точки. Ауда е на 6-ата позиция с 9 точки.

Клубът на Здравко Димитров се прости с надеждите си за директна промоция в турския елит