Кипърските грандове Омония и АПОЕЛ завършиха 1:1 в дербито на първия кръг на плейофа за титлата на Острова на Афродита, а българският полузащитник на жълто-сините Георги Костадинов получи контузия в коляното и беше заменен в 94-ата минута.

Испанският централен защитник на жълто-сините Луис Креспо откри резултата в 44-ата минута с глава, засичайки в мрежата на Франсис Узохо при центриране от ъглов удар. В 85-ата минута пък Николаос Панайоту изравни за Омония. Трябва да се отбележи и фактът, че двата отбора вкараха още три гола в срещата, но те бяха отменени от италианския съдия Симоне Соца след съгласуване с хората, които помагаха от стаичката за видеоповторения (ВАР).

При това положение АПОЕЛ остава на върха в класирането с 60 точки, докато "зелено-белите" от Омония са 6-и с 42. Любопитното е, че Омония в момента се води от бившия вратар Софронис Августи, който започна сезона като наставник на АПОЕЛ, но беше уволнен заради слаби резултати.

Двата отбора нямаше какво да крият, предвид факта, че играеха петото дерби този сезон. В 12-ата минута дойде и първата възможност за гол, която беше за АПОЕЛ. След центриране от корнер на Вияфанес, Квилитая прати топката с глава над гредата, а при повече прецизност можеше да е в мрежата.

Три минути преди края на първото полувреме Какулис прати топката във вратата на Вид Белец, който пази за АПОЕЛ, но съдията отмени гола заради фаул срещу защитника Андреас Каро при отнемането. Само 120 секунди след това Креспо откри резултата.

Веднага след началото на втората част руснакът Артьом Беседин получи топката и стреля, но тя се отби в тялото на Креспо и излезе в корнер. В 60-ата минута беше отменен гол и на Федерико Македа за АПОЕЛ заради засада. В 86-ата минута обаче Фотис Папулис центрира и младия централен защитник на Омония Панайоту прати топката във вратата за 1:1, след като беше изпуснат от грузинската резерва Лаша Двали.

В 94-ата минута Костадинов опита да измъкне една топка близо до наказателното поле на Омония и беше хванат за ръката от противников играч. При единоборството българинът обаче падна лошо на лявото коляно си и трябваше да бъде заменен 180 секунди преди края на редовното време.

Лошото падане притесни и треньора на АПОЕЛ Владан Милойевич, който на пресконференцията обърна специално внимание на този момент. "Повече съм притеснен и натъжен от контузията на Костадинов. Надявам се да нямаме нова сериозна контузия. Наистина не знам какво се случи тази година. Загубихме и Сушич с принудителна смяна. Много ме е страх, моля се на Господ Георги да е добре. Надявам се да нямаме втора тежка контузия на коляното", коментира сръбският специалист.