Георги Костадинов поведе Арсенал (Тула) към престижен успех с 3:1 над Локомотив (Москва) в среща от 16-ия кръг на руското първенство. Българският национал отбеляза третия гол за своя отбор в 58-ата минута. В края на срещата той получи и жълт картон за нарушение срещу противников състезател.

Георги Костадинов с асистенция при разгром на Арсенал (Тула) за Купата на Русия

Националът подаде за петия гол

Домакините от Тула, ръководени от треньора Миодраг Божович, стигнаха до аванс от два гола още през първата част. Даниил Хлусевич и Евгений Марков бяха точни. Георги Костадинов бе на висота както в офазивен, така и в дефанзивен план. Българинът помагаше на колегите си в отбрана и на няколко пъти се отличи с решителни намеси.

В 58-ата минута Костадинов ознаменува добрата си игра с гол. Той се измъкна в наказателното поле и с удар от движение покачи на 3:0.

Гостите от Москва върнаха един гол чрез Пабло в допълнителното време на срещата. С този успех Арсенал (Тула) се изкачи на 12-та позиция с 16 точки, докато Локомотив заема 4-то място с 25 пункта.