Георги Костадинов и неговият клуб Арсенал (Тула) победиха с 2:1 като гост аутсайдера в шампионата на Русия ПФК Сочи.

Победата дойде в 6-ата минута на добавеното време с втория гол в мача на Евгений Луценко.

Българският полузащитник на гостите Костадинов отново показа много добро ниво на игра в хода на мача.

В 74-ата минута той получи жълт картон заради професионален фаул срещу Кристиан Нобоа, като картонът му е четвърти и той пропуска следващия мач на 7-и март като гост на Оренбург, уточнява БТА.

В 64-ата минута Александър Кокорин изравни с индивидуален пробив, възползвайки се от неумела намеса на Гия Григалава и прати топката зад гърба на вратаря Левашов.

Победата за Арсенал дойде заради грешка на Джанаев, който не успя да спре паса на Кангва, защитата и вратаря на домакините не се разбраха и Луценко вкара за втори път.

Това е трета поредна победа за Арсенал и те вече имат 28 точки, с 3 пред Урал, Уфа и Спартак (Москва).

"Отлична победа. Затвърждаваме представянето от края на миналия сезон, когато тотално надиграхме ЦСКА, Спартак и Локомотив (Москва)", каза пред БТА Георги Костадинов.