Българският национал Цветан Генков игра цял мач за Динамо (Москва) при победата с 1:0 над шампиона на страната Зенит. Единственото попадение в срещата от 15-ия кръг на руската Висша лига бе дело на Кирил Комбаров в 88-ата минута, а асистенция записа брат му Дмитрий.

Генков се появи на терена като самотен нападател в схемата на динамовци и още в 8-ата минута отправи удар към вратата на Малафеев, но стражът на Зенит бе на мястото си. В 16-ата минута българинът стреля над вратата на гостите.

В 24-ата минута Семшов успя да вкара гол, но бе отсъдена засада на Генков. Четири минути по-късно с груб фаул пред наказателното поле Денисов спря българина, който нахлуваше през центъра на отбраната на Зенит.

В 38-ата минута шампионите на Русия и носители на купата на УЕФА останаха с човек по-малко, когато Фатих Теке че изгонен за два жълти картона. Първият той получи за реплики към съдията, а вторият при симулация за дузпа.

През втората част Генков не бе толкова деен в действията си по терена. Когато изглеждаше, че Зенит ще си тръгне от Москва със спечелена точка с човек по-малко, в 88-ата минута Дмитрий Комбаров центрира отляво. Топката бе посрещната от неговия брат Кирил, който от воле прати топката под сглобката на вратата.

Динамо можеше да стигна и до втори гол в мача с последната си атака. Дани изведе Дмитрий Комбаров в чиста позиция, но той стреля право в Малафеев. В същото време стана ясно, че нападателят на шампионите Павел Погребняк, който пропусна Евро 2008заради контузия, ще се завърне на терена в края на септември.

Динамо М - Зенит 1:0

1:0 К. Комбаров (88)

Динамо: Габулов, Ковалчук, Фернандес, Танасевич, Колодин, К. Комбаров, Хохлов, Д. Комбаров, Дани, Семшов, Генков

Зенит: Малафеев, Крижанац, Ширл, Широков, Анюков, Зирянов, Денисов, Тимошчук, Домингес, Теке, Аршавин

Жълти картони: Танасиевич, К. Комбаров (Д); Теке, Зирянов, Домингес, Широков (З)
Втори жълт картон: 36-Теке (З)