19-годишният български нападател Андрей Гълъбинов направи добър дебют за Ливорно. Младият нашенец излезе като титуляр за новия си тим в мача от Серия "Б" срещу Виченца, който домакините обаче загубиха с 0:1.

Гълъбинов получи шанс за изява заради многото контузени играчи в тима на Ливорно и остана на терена едно полувреме, за което се прояви на няколко пъти. Първо в 4-ата минута той организира отлична атака за тима си, но тя завърши без гол. Малко по-късно българинът сам имаше шанс да се разпише, след като бе изведе сам срещу вратаря, но бе изпреварен. Реферът пък подмина нарушение в пеналта срешу Гълъбинов в средата на първата част и не свири дузпа за Ливорно.

На почивката треньорът Пилон реши да извади българина от игра, което в крайна сметка завърши със загуба за домакините.

Ливорно е на 6-о място в класирането на Серия "Б" с 35 точки.