Българският национал Филип Кръстев изигра цял мач при загубата на Цволе с 1:5 от Фейенорд като домакин в мач от втория кръг в нидерландската Ередивизи. Бившият играч на Славия и Левски дори вкара фамозен почетен гол в края на двубоя. Преди това обаче Игор Пайшао даде аванс на Фейенорд, а след това голове вкараха още Калвин Стенгс, Давид Ханко и Сантиаго Хименес, който се разписа на два пъти.

Това е второ поредно поражение за Цволе, който тръгна в първенството със загуба от Утрехт.

Двубоят започна с натиск от страна на гостите от Ротердам. В 4-ата минута Фейенорд успя да излезе напред в резултата, след като Уго Буено центрира в наказателното поле на Цволе, където Игор Пайшао засече топката с глава в мрежата на домакините.

В първата минута от добавеното време на срещата Елиано Райндерс стреля от границата на наказателното поле на Фейенорд, но топката рикошира право в напречната греда на вратата, пазена от Тимон Веленройтер.

Фейенорд стартира ударно втората част. Игор Пайшао комбинира с Калвин Стенгс, който с удар от средна дистанция порази целта, за да удвои преднината на своя тим в 46-ата минута.

Гоститестигнаха и до трети гол в 51-вата минута, когато Стенгс центрира от статично положение в наказателното поле на Цволе, където Давид Ханко засече топката във вратата, пазена от Яспер Шенделаар.

В 68-ата минута Фейенорд вкара и четвърти гол, след като Сантиаго Хименес се възползва от груба грешка в защитата на Цволе и не сбърка да реализира от чиста позиция.

Три минути по-късно гостите вкараха и пети гол във вратата на Цволе. Калвин Стенгс изведе Санти Хименес, който от близко разстояние засече и реализира.

В 87-ата минута Цволе стигна до почетно попадение, когато топката стигна до Филип Кръстев, който изпрати неспасяем удар към вратата на Тимон Веленройтер.