Двама българи се разписаха за своите отбори в поредния кръг на първенството на Азербайджан. Петър Златинов отбеляза едно от четирите попадения за своя Интер Баку при успеха с 4:2 над Стандарт Сумгаит. Халфът бе определен и за №1 в срещата.

Попадение отбеляза и нападателят Иван Цветков. Той вкара при победата на Хазар-Ленкоран над Симург с 3:0. От другите двама нащи в състава на победителите Радомир Тодоров игра пълни 90 минути, докато Костадин Джамбазов не се появи на терена. За гостите от Симург през второто полувреме се появи преотстъпеният от Славия Николай Вълев-Гонзо.

ФК Баку с българския защитник Александър Томаш падна 0:2 от Нефтчи (Баку) и със 7 точки и мач по-малко заема 9-о място в класирането.