Динамо (Загреб) завърши сезона в Хърватия с празни ръце. След като изпусна шампионската титла, която отиде в ръцете на Риека, сега грандът се провали срещу същия съперник и на финала за Купата на страната.

В спор за трофея воденият от нашия Ивайло Петев столичен тим падна с 1:3.

Гавранович откри за шампионите в 24-ата минута след груба грешка в защитата на съперника, но Олмо изравни 13 по-късно след меле в пеналта на Риека. Секунди след почивката отново Гавранович се разписа за 1:2 след разбъркване след корнер. Зупарич реши всичко с гола си за 1:3 в 72-ата минута.

Бившият селекционер на българския национален отбор имаше поставен ултиматум от ръководството на Динамо, че ще запази поста си само при положение, че спечели Купата на Хърватия.

Грандът обаче завърши сезона без трофей за пръв път от 2005 година. Бъдещето на Петев ще стане ясно още утре. Твърде възможно е българинът да бъде уволнен.

Еднопосочен полет от Загреб чака Ивайло Петев, само Купата на Хърватия може да го спаси