Воденият от българския треньор Ивайло Петев отбор на Динамо спечели с 3:1 градското дерби срещу Локомотива (Загреб) от 19-ия кръг на хърватското първенство и чака грешна стъпка на водача Риека, за да остане разликата по-малка от 6 точки.

Динамо стигна до успеха в последния половин час, когато две попадения наниза Ел Арби Судани и събра 43 точки. С 3 повече има Риека, която по-късно днес гостува на РНК Сплит. Динамо имаше надмощие през по-голямата част от мача и събитията се развиваха в половината на Локомотив.

Судани откри резултата в 62-ата минута, а Иван Антунович изравни в 75-ата. 20-годишният Иван Фиолич обаче реално изтръгна победата на Динамо след подаване на Анте Чорич в 82-ата минута, а Судани оформи крайното 3:1 в 90-ата.