Българският нападател Цветелин Чунчуков вкара един от головете за победата на своя Академика Клинчени с 2:0 над Сепси. Двубоят бе от 9-ия кръг на румънското първенство.

Чунчуков започна мача от пейката, но се появи в игра още в 6-ата минута на мястото на Морар.

Девет минути след това нападателят получи извеждащ пас от друг българин - Георги Пашов, и вкара за 1:0.

В 43-ата минута Чунчуков бе фаулиран в наказателното поле, а главният рефер посочи бялата точка. Зад топката застана ветеранът Раул Русеску, чийто удар бе отразен от Ничули.

Две минути след това Русеску се реваншира за пропуска си. Нападателят се възползва от грешка в защитата на Сепси и вкара за крайното 2:0.

Третият българин в Академика Асен Чандъров остана неизползвана резерва.

С успеха тимът от Клинчени събра 13 точки и заема пето място във временното класиране.