Българският треньор Ангел Червенков и младият български нападател Бранимир Костадинов направиха 0:0 като гости на Рейнджърс в Глазгоу, в мач от резервната Премиер лига на Шотландия, съобщава сайтът kostadinov-football.com.

С оглед събитията на терена „сърцата” спокойно можеха да се приберат в Единбург и с 3 точки актив, но късметът пред противниковата врата не бе на тяхна страна. В първия кръг от шампионата на резервите Рейнджърс разгроми с 5:0 Фалкирк. Във вторник обаче Червенков и неговите избраници заложиха на твърде агресивна формация - 4-3-3, която определено обърка домакините. В състава на Рейнджърс пък личаха имената на някои доста добри състезатели от първия отбор.

Бранимир игра целия мач като дясно крило и според Червенков е изпълнил отлично поставените му указанията. През първото полувреме тази зона на практика бе невъзможна за атака на „рейнджърите”. През втората част, в рамките на 90 секунди, Уилям Маклоън на два пъти опита здравината на десния глезен на българина, като за неспортсменските си действия си получи само жълт картон.