Бранимир Костадинов игра за Хартс в мач на резервната Премиер лига на Шотландия срещу Рейнджърс, който завърши без победител 0:0.

Българинът бе в групата на Хартс през уикенда за гостуването на Фалкирк, а днес подсили предимно по-младите и от него играчи през втората част на двубоя.

Рейнджърс излезе с "националния" си отбор със състезатели на Шотландия и други страни само за да запази второто място във временното красиране. Преди днешната среща "сините" от Глазгоу имаха преднина само от 2 точки и при загуба "сърцата" от Единбург щяха да ги изместят.

Сред избраниците на Рейнджърс беше и грешникът Бари Фъргюсън, който съвсем наскоро бе изгонен от националния отбор, на който бе капитан, заради запой по време на лагер за световна квалификация. Заради това провинение му бе отнета и лентата в Рейнджърс.

Звездната компания допълваха националния вратар Алън Макгрегър и колегите му от тима на гайдите Стивън Найсмит, Анди Уебстър, младежките национали Стив Ленън, Джон Флек националът на Алжир Брахим Хамдани, младежкият национал на Испания Аарон Есклапес, на когото сърбахме попарата на европейското първенство до 19 години в Чехия миналото лято, след като ни вкара гол от около 50 метра и т.н.

Софиянецът игра през цялато време, като ляв външен халф. Известно е, че от доста време той покрива успешно всички офанзивни зони на своя тим. 10 минути преди края, когато Хартс бяха и с човек по-малко Костадинов отправи топовен шут от около 25 метра, но топката прелетя над гредата на Алън Макгрегър.

Впрочем Макгрегър е и човекът, който има основни претенции за титуляр на Шотландия на рекордния Крейг Гордън, който преди година премина от Хартс в Съндърланд за убийствените 9 милиона паунда.

В 75-ата минута на мача австралийският защитник на Хартс Райън Макгуън получи червен картон, след втори жълт и "сърцата" доиграха мача с човек по-малко.