Пореден силен мач за Партизан изигра българският нападател Валери Божинов. В среща от 34-ия кръг на сръбското първенство срещу Радник Сурдилица, спечелена от неговия отбор с 4:0, той отбеляза два гола и направи една асистенция. С това той продължи борбата за голмайсторския приз в Сърбия, след като вече има 18 попадения, като изостава само на две от лидера при стрелците Уго Виейра (Цървена звезда), който е с 20.

Божинов можеше да открие резултата още в 17-ата минута, но негов удар от 5 метра срещна гредата. Той обаче практически реши мача в последните минути на първото полувреме. Играчът с №86 на гърба си бе точен в 42-ата минута с попадение от 18 метра, а три по-късно удвои, след като засече центриране отляво.

През второто полувреме брилянтен пас на българина изведе Неманя Михайлович зад защитата, а той вкара третия гол за Партизан. В 90-ата минута отново Михайлович оформи крайния резултат.

Божинов бе заменен в 76-ата минута и отново се размина със своя първи хеттрик, а през този сезон вече четири пъти е вкарвал по два гола в един мач. Иван Бандаловски не взе участие в срещата, тъй като изтърпява наказание поради натрупани картони.

След тази победа Партизан остава на третото място с 34 точки, на две от Чукарички. Цървена звезда си оигури вече шампионската титла, а до края на първенството остават три срещи.