Бившият национал на България - Валери Божинов се разписа на два пъти за своя клуб Тернана, извеждайки го до успеха при домакинството на Кротоне с 2:1.

Българският нападател откри резултата след само 5 минути игра, като даде ранно предимство на единайсеторката си, затвърждавайки ролята си на лидер в тима.

През второто полувреме силната игра на Валери продължи и той стигна до нов гол, отбелязан в 52-ата минута на редовното време.

Падован намали на 1:2 в 88-ата минута, а в самия край на срещата Дианда остави домакините с човек по-малко на терена, след като бе изгонен с директен червен картон.

Двубоят бе първи от програмата на 22-ия кръг на Серия "Б", като към момента Тернана заема 12-ата позиция в таблицата с подреждането.

Съставът притежава актив от 28 точки - 6 повече от отборите, застрашени от изпадане в Серия "С".