Уелингтън Финикс победи с Уестърн Юнайтед 2:0 в среща от 16-ия кръг на А-Лигата.

Божидар Краев отново започна като титуляр и остана на терена през всичките 90 минути. Българинът бе най-опасния футболист за Уелингтън в хода на срещата, като се отчете с асистенция.

Уелингтън откри резултата още в 3-ата минута. Божидар Краев намери Никълъс Пенингтън в наказателното поле и той от близко разстояние прати топката в мрежата.

Само две минути по-късно гостите можеха да изравнят, но Даниел Пеня прати удара си право във вратаря Алекс Полсън.

В 25-ата минута Уестърн Юнайтед стигна до още едно положение. Пеня изпълни пряк свободен удар. Изпълнението му обаче срещна левия страничен стълб.

Една минути преди края на редовното време на първата част Божидар Краев се озова на добра позиция, но изстрелът му бе неточен.

В началото на второто полувреме Уелингтън стигна до второ попадение, след като Джеймс Донаки си вкара автогол.

В 54-ата минута отново Краев застраши вратата на Уестърн Юнайтед. Българинът овладя на границата на пеналтерията и стреля, но вратарят на гостите бе на точното място и изби топката в ъглов удар.

18 минути след това Дейвид Бол пробва късмета си с удар от границата на наказателното поле. Изстрелът му обаче премина встрани от вратата.

Така Уелингтън се завърна на победния път, след като в предишните си два мача завърши наравно и запази първото си място в шампионата с актив от 33 точки.

В следващия кръг на отбора предстои гостуване на Макартър ФК на 18-ти февруари.