Бившият футболист на ЦСКА Божидар Чорбаджийски беше титуляр за Стал (Миелец) при загубата с 0:2 като гост Погон (Шчечин) от 12-ия кръг на полската Екстракласа. Нашето момче направи дузпата за втория гол в полза на Погон.

Стал имаше възможност да се измъкне от дъното в класирането, но грешки провалиха отбора. В 42-ата минута вратарят Михал Глива изби топката в краката на Лука Захович и словенецът откри резултата. В началото на втората част Чорбаджийски се опита да заеме по-добра позиция от Захович в наказателното поле, но го удари в лицето и това му донесе жълт картон. Домакините получиха дузпа, която Камил Дригас реализира.

Стал не създаде нито едно чисто положение през целия мач и закономерно загуби. Поражението е седмо за отбора от 12 мача. Тимът на Чорбаджийски има 9 точки, колкото и последният Подбескидзе.

Начело в Полша е Легия (Варшава) с 26 точки, пред Ракув с 24 точки. Трето и четвърто място заемат Шльонск (Вроцлав) и Гурник (Забже) с по 20 точки.

Мартин Тошев: В Казахстан футболът е по-силов и по-бърз

"Българските футболисти отстъпваме по физика и бързина"