Изключителна драма се разигра в последния 30-и кръг от китайското първенство с участието на отборите, в които играят българи.

Борислав Цонев и Далиен Про изпаднаха от елита на Китай, след като загубиха с 2:3 в домакинството си на Шанхай Порт, който спечели титлата в шампионата.

Българският футболист прекара на терена 90 минути, като пропусна дузпа в 85-ата минута при резултат 2:2, когато не успя да уцели вратата.

Далиен поведе в резултата с 2:0 с голове на Сесар Манзоки в 39-ата и на Ян Шянчуан в 56-ата минути.

Шанхай обаче изравни с попадения на Ли Анг в 71-ата и на Ву Лей в 79-ата минута. След пропуска от бялата точка на Цонев, Далиен инкасира и трети гол, който падна в 94-ата минута и отново бе дело на Ву Лей. По този начин Далиен завърши на предпоследното 15-о място с 20 точки и изпадна.

Тимът на Цонев имаше всички предпоставки да се спаси, тъй като получи бонус от отбора, в който играе друг българин - Петър Витанов. Юношата на ЦСКА бе титуляр за Тяндзън Джинмен и остана на терена до 78-ата минута на двубоя срещу Нантонг.

Тимът на Витанов спечели гостуването с 2:1 с голове на Фарлей Роса и Роберт Берич, докато за домакините се разписа Сон Уанг от дузпа.

Победата на Тяндзън дойде срещу Нантонг, който бе основен конкурент на Далиен Про за последното място в таблицата, осигуряващо спасение.

Така, въпреки загубата си, Нантонг остана с 22 точки, които са с 2 повече от тима на Борислав Цонев, който остава под спасителната черта.

Петър Витанов и компания пък завършват сезона на комфортното 8-о място с 48 точки в актива си.