Отборът на Рубин, с бившия национал на България Благой Георгиев в редиците си, стигна до точката, при визитата си на лидера в подреждането на руската Премиер лига - Зенит.

Битката между двете единайсеторки в Санкт Петербург завърши без победител - 1:1.

Гостите не само не бяха изцяло в ролята на аутсайдер в двубоя, както се очакваше предварително, но и първи съумяха да излязат напред в резултата.

Това се случи и с дейното участие на Георгиев, който асистира на Набюлин за 0:1 след само 4 минути игра, хвърляйки в истински смут състава на домакините.

Подопечните на Вияш-Боаш направиха и невъзможното, за да се доберат поне до точката. Това се случи три минути след почивката, когато от бялата точка лидерът на Зенит - Хълк бе точен, оформяйки оказалото се и крайно 1:1.

Десет минути по-късно Кришито остави домакините с човек по-малко на терена, затруднявайки задачата им до максимална степен.

В крайна сметка резултатът се запази и така тимът от Санкт Петербург остава на върха в класирането, като разполага с актив от 55 точки. Рубин е 4-и и има 40 срещу името си в таблицата.