Националът Благой Георгиев игра 90 минути в дебюта си за руския Терек, който стартира с драматична победа новия сезон в Премиер лигата. Отборът от Грозни удари с 1:0 гостуващия Спартак (Налчик), като голът падна в самия край на добавеното от рефера време, а негов автор стана защитникът Клебер. Бразилецът се оказа най-добре пласиран при центриране на Панку и с глава донесе трите точки за тима на Вячеслав Грозни.

Титуляр за Терек беше и Валентин Илиев, който се справи добре със задачите си в защита. Благо Георгиев започна като ляво крило, но често атакуваше и през центъра. Юношата на Славия пробва няколко далечни удара. В 33-ата минута негов шут бе избит с мъка от стража на Спартак Хомич. Малко по-късно Благо отново стреля от разстояние, но встрани от целта.