Манчестър Юнайтед победи с разгромното 8:2 китайския Гуангду в последната си контролна среща от азиатското турне. Българският национал Димитър Бербатов се отличи с гол и три асистенции за "червените дяволи".

Голът на Бербо, който започна като титуляр, падна след ефектна странична ножица в 31-ата минута. Седем минути по-рано новото попълнение Майкъл Оуен отбеляза поредното си попадение с екипа на Юнайтед. В 33-ата минута Бербатов изведе отлично сърбина Тошич, който влезе в наказателното поле и с хубав диагонален удар направи резултата 3:0. Шест минути по-късно отново българският нападател показа невероятна класа. Митко получи една топка на границата на наказателното поле и майсторски изведе Оуен зад гърба на защитата. Бившият нападател на Ливърпул, Реал и Нюкасъл не сгреши вкара за 4:0. С

След почивката шоуто на "дяволите" продължи. В 50-ата минути Бербатов изведе фантастично Нани с пета, който вкара за 5:0. По-малко от четвърт час след това Райън Гигс вкара за 6:0 с силен от границата на полето. В 70-ата минута Сър Алекс Фъргюсън извади невероятно представилия се Димитър Бербатов и пусна в игра Дарън Гибсън. Само 60 секунди по-късно с втория си гол в мача Гигс се разписа за 7:0. До края китаците все пак стигнаха до две попадение чрез Хонгю и Ото. Между тях Гигс оформи своя хеттрик.

Така след 4 поредни победи и една провалена контрола Юнайтед се завръща в Европа, където ще се готви до началото на сезона.

ГУАНГЖУ - МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД 2:8
0:1 - Оуен (24)
0:2 - Бербатов (31)
0:3 - Тошич (33)
0:4 - Оуен (39)
0:5 - Нани (50)
0:6 - Гигс (63)
0:7 - Гигс (71)