Един от водещите тимове в Холандия Твенте допусна доста конфузна загуба, макар и в контрола. Вицешампионите от Ниската земя отстъпиха с 0:3 на белгийския Стандарт (Лиеж).

Причината за това донякъде е и фактът, че на терена излязоха доста резерви за тима на Твенте. ТИтулярите играха вчера и победиха Фенербахче с 4:3. Днес обаче не бяха на терена, в това число и българският страж Николай Михайлов.

В негово отсътвие под рамката застанаха Сандер Бошкер и Марсман. Те обаче бяха безпомощни. Първо в 17-ата минута Мохамед Чите откри резултата за Стандарт.

В 46-ата минута Гореу увеличи преднината на Стандарт. Само 4 минути по-късно резултатът стана класически. Камара вкара третия гол в полза на Стандарт, а до края Твенте отърва истински разгром.

Следващият мач на холандският вицешампион е в сряда. Съперник ще бъде другият голям турски гранд Галатасарай, след като вчера холандците премериха сили с Фенербахче.