Бившият юношески и младежки национал на България Димитър Евтимов дебютира за Бъртън Албиън при победата над отбора с 2:1 над Съндърланд в мач от осмия кръг на третата английска дивизия Лига 1.

Родният ни вратар остана на терена през всичките 90 минути и допусна едно попадение - в 54-ата минута, когато Крис Магуайър намали резултата. Преди това вече се бяха разписали Джейми Алън (19') и Кайл Макфаджън (39').

Димитър Евтимов се присъедини към Бъртън Албиън

Бивш юношески национал на България си намери нов отбор в Англия

Договорът на вратаря е едва за месец, в който ще изкара пробен период

"Много съм щастлив от победата, дебютът ми не бе никак лесен срещу силен отбор като Съндърланд. Момчетата се справиха много добре и се бориха докрай.

Надявам се контузията на играча на съперника, с който се сблъскахме, да не е сериозна, като му пожелавам бързо възстановяване", каза Евтимов след мача във връзка с негова намеса, след която Чарли Уайки бе изнесен на носилка от терена.