МОЛ Фехервар записа разгромна победа с 4:1 като гост на Академия Пушкаш в сблъсъка между двата тима от 24-ия кръг в първенството на Унгария. За съжаление очакваното българско дерби не се получи, тъй като само Камен Хаджиев бе титуляр за домакините, докато Георги Миланов въобще не бе в групата на гостите.

Кирил Десподов се възстановява по план

Нападателят претърпя операция на глезена

През първото полувреме нищо не предвещаваше подобен изход на двубоя. Академия Пушкаш откри резултата с гол на Лусиано Слагвеер в 24-ата минута и стоеше уверено на терена. Хаджиев пък получи жълт картон в 43-ата минута.

През втората част обаче МОЛ Фехервар направи пълен обрат. Фуншо Бамгойе изравни в 50-ата минута, а в в 59-ата Иван Петяк изведе гостите напред.

В заключителните минути гостите нанизаха още две попадения и довършиха съперника. Първо Неманя Николич се разписа в 80-ата, а след това в 89-ата минута Стопира оформи крайното 1:4.

Така МОЛ Фехервар остава на 2-ото място в таблицата с 49 точки. Академия Пушкаш пък се намира на 4-ата позиция с 38 точки.