Българският национал Лукас Петков записа 15-ина минути при успеха на своя Гройтер Фюрт с 4:0 в домакинството си на Оснабрюк в двубой от 11-ия кръг на Втора Бундеслига.

Нападателят се появи в игра в 79-ата минута на мястото на Роберт Вагнер, когато мачът вече бе решен.

На "Шпортпарк Роноф Томас Зомер" Гройтер Фюрт можеше да поведе в 22-ата минута, но Бранимир Хъргота пропусна дузпа. Все пак, в 45-ата минута Джулиан Грийн даде аванс на "детелините".

След почивката домакините вкараха нови три безответни попадения, дело на Армино Сиеб, Диксън Абиама и Тим Лемперле.

С този успех Лукас Петков и компания събраха 15 точки и се изкачиха на 7-ото място в шампионата, докато Оснабрюк е предпоследен с 6 точки.

Илия Груев започна като титуляр за Лийдс за първи път

Халфът бе избран да стартира от мениджъра Даниел Фарке в сблъсъка със Стоук Сити