Отборът на Астра (Гюргево) не успя да победи Виторул в гостуването си от 23-ия кръг на румънската Лига 1. Срещата в Овидиу завърши при резултат 1:1, а цял мач за гостите записа българският вратар - Пламен Илиев.

Играчите на Астра първи взеха преднина в мача. Още в 10-ата минута те си спечелиха дузпа, а Флориан Матей бе точен от бялата точка за 0:1.

Пламен Илиев: Филипе Нашименто е завършен играч, ще помогне на Левски

Пламен Илиев пред ТОПСПОРТ: Нашименто е завършен играч, Левски ще е на печалба от него

"Сините се подсилиха с добри играчи"

Виторул обаче съумя да възстанови равенството. Това се случи в 45-ата минута, когато Лима центрира в наказателното поле и там Читу с глава насочи кълбото в мрежата за 1:1.

В крайна сметка повече голове не паднаха и срещата завърши без победител. Така Астра пропусна да скъси изоставането си от лидерите в класирането и остава на 4-ото място с 38 точки и 5 по-малко от 3-ия Университатя (Крайова), който е с мач по-малко. Виторул пък заема 6-ата позиция в таблицата с 35 точки на своя актив.