Воденият от Станимир Стоилов отбор на Астана постигна разгромна победа с 5:1 при гостуването си на Акжаик Уралск в мач от 20-ия кръг на казахстанското първенство.

Астана поведе още във 2-та минута след попадение на Нургалиев. Акжаик изравни в 20-та минута с гол на Говедарица. Кабананга изведе Астана отново напред в в 22-та минута. Тагиберген реализира трети гол за Астана в 44-та минута.Мужиков бе точен в 64-та минута, когато покачи резултата на 4:1.

Нургалиев вкара своето второ попадение в срещата в добавеното време и по този начин оформи крайния резултат в срещата.

Астана увеличи още повече преднината си преди останалите двубои от кръга. Воденият от Стоилов отбор е лидер с 50 точки, а Иртиш Павлодар е втори с 38 пункта, но и мач по-малко.