Отборът на Момчил Цветанов Кануън-До запази мястото си в елита на футбола в Република Корея, след като спечели плейофа с отбор от втора дивизия. Кануън-До победи с 4:1 във втория мач Теджон Хана Ситизен, което беше предостатъчно да преодолее поражението с 0:1 в първата среща. Момчил Цветанов беше единственият чужденец в състава на домакините, игра пълни 90 минути и получи жълт картон в 69-ата минута. Българският национал обаче имаше много сериозен принос за успеха, тъй като направи две асистенции- за първия и за последния гол на своя тим.

Стивън Петков с нов гол в Португалия

Вече има шест за сезона

Гостите от Теджон излязоха напред в 17-ата минута, което направи преднината им в общия резултат два гола. Кануън-До изравниха в 26-ата минута, когато бранител на Теджон си вкара автогол, опитвайки се да спре центриране на Момчил Цветанов. Топката обаче подлъга вратаря и влезе в мрежата. След това в рамките на две минути домакините нанесоха своя удар вкарвайки два гола и дръпнаха с 3:1.

Разписаха се Лим Че Мин в 28-ата и Хан Кук Йън в 30-ата. В 3-ата минута на добавеното време на мача Цветанов отново беше неудържим по крилото и центрира за Хавн Мун Ки, който оформи крайното 4:1. Отборът на българина завърши на предпоследното 11-о място в крайното класиране, което им отреди място на бараж за запазване на елитния си статут и те се справиха чудесно. Шампион на Република Корея стана Чонбук Моторс, което е тяхна девета титла в историята. Второто място е за Улсан Хюндай, а третото за ФК Дегу.