Валери Божинов най-после дебютира за новия си отбор Пескара. Това стана при загубата с 0:2 като гост на Специя в среща от 27-ия кръг на Серия "Б".

Нападателят влезе като резерва в последните 20 минути на мача. За домакините като титуляр излезе друг роден таран - Андрей Гълъбинов, който беше един от най-добрите за своя тим.

В 49-ата минута домакините поведоха след автогол на Дженаро Сконамилио. 11 минути по-късно Емануел Джеси вкара за 2:0.

Божинов се появи в игра в 70-ата минута. Едва в 86-ата минута успя да отправи първия си удар към вратата, но шутира много неточно.

Дебютът на Валери се отложи, след като в първия мач, в който попадна в групата на Пескара, получи червен картон докато бе на пейката.