Българският нападател Андрей Гълъбинов избухна с хеттрик за Специя при победата с 3:1 като гост над Киево на стадион "Бентегоди" във Верона в двубой от 30-иу кръг на Серия "Б".

С успеха Специя събра 50 точки и е само на една от втората позиция, която дава право на директна промоция в елита. В момента втори е Кротоне, а лидер с голям аванс е Беневенто.

Първото полувреме завърши без голове, но след почивката първи до попадение стигнаха домакините чрез Джакопо Сегре в 60-ата минута. Само в рамките на четвърт час бившият национал донесе пълен обрат за Специя.

Първо в 72-ата минута Гълъбинов изравни с глава след центриране на Бартоломей в наказателното поле. Четири по-късно от дузпа той донесе пълвия обрат, а в 87-ата оформи крайното 3:1.