Новара и Про Верчели не се победиха, а българският нападател Андрей Гълъбинов спря головата си серия в Серия "Б".

Таранът игра пълни 90 минути за тима си в местното дерби от 30-ия кръг на втория ешелон в Италия, но нямаше шанс да се разпише.

Двубоят завърши 0:0 пред 7500 тифози. По този начин Андрей прекъсна серията си от четири поредни мача с голове, които докараха 10 точки на Новара.

Андрей Гълъбинов бележи за много важен успех на Новара

На вниманието на Хубчев - Гълъбинов с нов гол в Италия

Таранът се разписа срещу Асколи

Гълъбинов и компания можеха и да загубят, ако в 24-ата минута вратарят на отбора Да Коста не бе избил дузпата на Араму и след това спасил добавката на Мамарела.

Голмайсторът от България имаше една възможност преди края на първата част, но стреля слабо.  В последните 20 минути Новара игра с човек повече, тъй като Палаци бе изгонен за два жълти картона.

Отборът на Гълъбинов остана с 44 точки, колкото имат Перуджа, Специя, и Читадела, докато петият Бари има 46 точки. Националът има 10 попадения и седем асистенции през този сезон в първенството.