Петър Белберов отпадна на 1/8-финалите на световното първенство по бокс за мъже в Белград. Българският представител в най-тежката категория - тази над 92 килограма, загуби с от турчина Берат Ачар с 0:5 (28:29, 28:29, 27:30, 28:29, 27:30) съдийски гласа.

31-годишният Белберов прояви завидна активност в началните секунди на срещата, но не успя да пробие гарда на съперника. Постепенно Ачар започна да стъпва по-смело напред и с два хубави прави удара успя да разклати противника си, за да спечели първия рунд с 4 резултата от по 10:9.

Белберов и Панталеев отпаднаха в Париж

Вижте подробности

Във втория рунд Белберов показа най-добра. Българинът бе активен, намери хубаво на няколко пъти главата на съперника си, но така и не успя да нанесе удар, който да изпрати Ачар в нокдаун. Така след втория рунд двама от арбитрите край ринга имаха резултат от 20:18 в полза на турчина, а в другите три карти имаше равенство от 19:19.

В последните три минути Белберов трябваше да хвърли всички сили в атака. Опитният български боксьор обаче изглеждаше напълно изтощен и не успя да постави под сериозен натиск Ачар, който предпочиташе да стои на дистанция и да контраатакува при удобна възможност.

На четвъртфиналите Ачар ще играе с Найджъл Пол от Тринидад и Тобаго, който победи Аюб Гадфа Дриси ел Айсауи от Испания с 4:1 (29:28, 29:28, 29:28, 29:28, 28:29) съдийски гласа.