Полуфиналите на Държавното първенство по бокс приковаха вниманието на феновете в Плевен. Шампионатът за мъже е валиден и за Купата на България.

Днес нямаше нито една изненада при фаворитите - предимно национални състезатели, спечелиха победи. В категория до 56 килограма европейският шампион от Самоков-2015 в по-долната категория Даниел Асенов (Априлци) победи убедително по точки Ивелин Иванов (Черноморец Бургас). След последния удар на гонга и тримата съдии точкуваха за европейския шампион.

Утре на финала в категория до 56 килограма Даниел Асенов ще кръстоса ръкавици с Душко Благовестов (Черно море - Варна), победил по точки с 3:0 в другата полуфинална среща Катин Асенов (Априлци). В категория до 49 килограма бронзовият медалист от европейското първенство в Самоков и многократен републикански шампион Тинко Банабаков (Ивайло Велико Търново) също нямаше проблеми и победи по точки с 3:0 Илия Димитров (Ямбол).

Бронзовият медалист от Самоков-2015, младият бургазлия Елиан Димитров (Победа Черноморец Бургас) победи с лекарска забрана Асен Демирев (Черно море - Варна). Титулярът в българския национален отбор в категория до 64 килограма Айрин Исметов (БФбокс) спечели убедително по точки срещу Христо Златев (НСА) - 3:0 съдийски гласа за Исметов. Утре от 10,00 часа са финалните срещи на турнира.