Българският боксьор Даниел Асенов стана вицешампион за младежи в категория до 52 килограма на  първенството на Стария континент, което се проведе в зала "Дома  спортова" в хърватската столица Загреб.

Младият ни талант, наричан "Тайсъна от Кукорево", загуби по  точки в доста оспорван мач на финала от Мохамед Али. Англичанинът е кръстен на легендарния американски боксьор и трикратен световен шампион по бокс за професионалисти в тежка категория.

"Съдийството беше безогледно, каза треньорът на българските боксьори Палми Ранчев. Даниел  игра отлично на цялото първенство, а на финала буквално утрепа  Мохамед Али, но само съдиите бяха на друго мнение."

На европейското първенство за младежи в Загреб участваха 233 боксьори от 41 страни, но само 12 страни спечелиха медали, сред които е и България. Треньори на младите български боксьори в  Загреб бяха Палми Ранчев и Николай Николов.

Италианецът Винченцо Арекиа, който стана европейски шампион  в категория до 64 килограма, бе обявен за най-добър боксьор на  първенството.