Световният вицешампион по бокс в категория до 57 килограма Алексей Шайдулин официално отрече, че повече няма да се състезава за националния тим на България. Боксьорът разпространи чрез БТА декларация.


Декларация на Алексей Шайдулин

"Аз, Алексей Шайдулин, състезател на националния отбор по бокс на България, никога не съм заявявал, че повече няма да се състезавам за България. Останах изненадан, когато разбрах от вестник "Топспорт", че ще се състезавам за националния отбор на Русия и повече няма да обличам екипа на българския национален отбор.

Дори и да искам, това практически е невъзможно. Аз съм състезател на България и с чест защищавам българския трикольор. Винаги съм давал и ще давам всичко от себе си за славата на България. Мисля, че не е етично спортен вестник да ме цитира и да изказва мое мнение, без да съм казал и дума пред тях и който и да е било по въпроса за моята състезателна кариера.

Ръководството на БФ Бокс ми даде почивка до края на годината с цел да отшуми напрежението от световния шампионат. Искрено съжалявам, че на световното първенство в Чикаго не донесох медал за България, но причината не беше в мен. Аз дадох всичко от себе си за честта на България.

Мисля, че сериозни вестници не трябва да дават дезинформация, особено след неудачното ни представяне на този голям форум и то не по наша вина. Вестници като "Топспорт" трябва да бъдат по-конкретни и поне да се
подписват под изложената информация. Смятам, че националният ни отбор има потенциал и ние ще го докажем пак на олимпийските игри в Пекин".