Станаха ясни съперничките във финала в категория до 51 кг на Държавното първенство по бокс. В залата на стадион "Локомотив" в София продължават срещите от лично-отборното състезание за жени и девойки, което е валидно и за купа "България".

Най-важната новина от днешния ден е, че утре на финала в една от най-атрактивните категории ще кръстосат ръкавици европейската шампионка Стойка Петрова и световната шампионка Станимира Петрова, които и днес, както и вчера, спечелиха срещите си без борба.

Петя Цонева (НСА) не се качи на ринга срещу Стойка Петрова (Русе), а Мария Коева (Кико) също не излезе срещу Станимира Петрова (СашХр). Така утре сутринта на финала Стойка Петрова и Станимира Петрова ще изиграят първия си мач на турнира. Балансът в досегашните срещи между двете известни български боксьорки е 1:1 победи.

В последната среща между двете на турнира "Балкан" в София световната шампионка Станимира Петрова победи Стойка Петрова.

В категория до 48 килограма Венелина Поптолева /Ботев/ победи убедително по точки Марина Буюклиева /Русе/ с 3:0 съдийски гласа. Утре финалните срещи започват в 10:00 часа.